

Chai Caps
Tea from
Assam &
Darjeeling
Organic
spices from
Kerala
Evaluated
and selected
by experts
Nitrogen
sealed
100%
Recyclable
10 caps
in every box
Subscribe and save 15%
on all our blends
- Regular price
-
$16.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $16.99
- Unit price
- per
- Regular price
-
$19.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
- Regular price
-
$16.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $16.99
- Unit price
- per
- Regular price
-
$16.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $16.99
- Unit price
- per
- Regular price
-
$19.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $19.99
- Unit price
- per
- Regular price
-
$16.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $16.99
- Unit price
- per
- Regular price
-
$16.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $16.99
- Unit price
- per

Decaf Masala
BOX OF 10 CAPSCardamom, Ginger, Cinnamon, Clove,
Black Pepper, Rooibos, Decaf Black Tea
- Regular price
-
$19.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $19.99
- Unit price
- per

Variety
BOX OF 10 CAPS2 caps each of Masala, Cardamom,
Ginger,Cardamom-Ginger, Pure Assam
- Regular price
-
$16.99You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $16.99
- Unit price
- per

Assam WB
BOX OF 10 CAPSAssam Chai Pack - 10 caps, each cap makes 16 oz/470 ml/2 cups of chai
Assam Chai Pack - 30 caps, each cap makes 16 oz/470 ml/2 cups of chai
Assam Chai Pack - 10 caps, each cap makes 8 oz/235 ml/1 cup of chai
Assam Chai Pack - 30 caps, each cap makes 8 oz/235 ml/1 cup of chai
INGREDIENTS
- Upper Assam
- Black CTC Tea
Marketing Language
How to make :-
- Regular price
-
$11.49You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $11.49
- Unit price
- per

Copy of Assam WB
BOX OF 10 CAPSAssam Chai Pack - 10 caps, each cap makes 16 oz/470 ml/2 cups of chai
Assam Chai Pack - 30 caps, each cap makes 16 oz/470 ml/2 cups of chai
Assam Chai Pack - 10 caps, each cap makes 8 oz/235 ml/1 cup of chai
Assam Chai Pack - 30 caps, each cap makes 8 oz/235 ml/1 cup of chai
INGREDIENTS
- Upper Assam
- Black CTC Tea
Marketing Language
How to make :-
- Regular price
-
$11.49You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $11.49
- Unit price
- per
- Regular price
-
$0You Save:
- Regular price
-
- Sale price
- $0.00
- Unit price
- per